۵ نکته برای خرید ماهی و میگو تازه

۵ نکته برای خرید ماهی و میگو تازه را در این پست کوتاه و مختصر جمع آوری کرده ایم تا دیگر ماهی  و میگو را با کیفیت بالا و تازه خریداری کنید.

ماهی و میگو دو منبع غذایی بسیار مهم و با ارزش برای انسان به شمار می آیند. این دو آبزی خوشمزه و لذبذ با دارا بودن مقدار زیادی امگا۳، پروتئین، سلنیوم، آهن و ویتامین های B و D می توانند در درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها به انسان کمک کنند.

چشم ماهی

هنگام خرید ماهی و میگو تازه از بازار اول به چشم های آن ها با دقت نگاه کنید. چشم های ماهی باید از حدقه بیرون زده باشند، یا حداقل با حدقه مساوی باشند. اگر چشمهای ماهی از حدقه بیرون زده بود و شفافیت و گردی چشم به زیبایی مشخص و معلوم بود این ماهی بی نهایت تازه است و از زمان صید آن، مدت زمان زیادی نگذشته است. دقت داشته باشید اگر چشم های ماهی شفاف بود و مساوی با حدقه بود ، این ماهی تازه است ولی کیفیت آن صد در صد نیست.

بدن ماهی

بدن ماهی تازه باید سفت باشد. یعنی اگر با انگشت اشاره به بدن ماهی فشار وارد کردید (مانند فشاردادن دکمه های کنترل تلویزیون)، نباید اثر انگشت شما روی بدن ماهی باقی بماند.

آبشش

ساده ترین و نهایی ترین بخش تشخیص ماهی تازه را می توان آبشش آن دانست. در صورتی که آبشش ماهی قرمز باشد، می توان به تازه بودن ماهی اطمینان کرد. در صورتی که آبشش تیره یا قهوه ای باشد و یا از ماده ای لزج پر شده باشد، این ماهی تازگی خود را از دست داده و حتی ممکن است فاسد شده باشد.

سختی پوست میگو

میگو تازه پوست سخت و آبداری دارد. در خرید میگو باید دقت کرد که پوست آن به خاطر انجماد کمی سخت تر می شود و باید این استحکام از تازگی آن تشخیص داده شود.

رنگ میگو

با توجه به نوع میگو رنگ آن می تواند متفاوت باشد. نکته بسیار مهم در مورد میگو رنگ شفاف و پوست بدون خال آن است. میگو هایی که خال های سیاه رنگ و بسیار ریزی دارند، احتمالاً مبتلا به بیماری هستند و مصرف آن ها به شدت خطرناک است.

ماهی و میگو خشک شده

یک پیشنهاد برای کسانی که به ماهی و میگو خشک شده علاقه دارند؛ اگر ماهی یا میگو خشک شده خریداری کردید، ابتدا باید آن را حداقل به مدت یک ساعت در آب بخوابانید تا نمک آن گرفته شود.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...