۲۰ نکته برای طبیعت گردی

20 نکته برای طبیعت گردی

۲۰ نکته برای طبیعت گردی،نکاتی هستند که به شما برای بهبود سفرتان کمک می کند.سفر های طبیعت گردی اصول و فرهنگ های خاصی دارند.برای مثال شما در سفر های طبیعت گردی،اقامت هتل با تمام امکانات را ندارید.در این نوع سفر ها اجاق گاز شما آتش است،یخچال شما آب سرد رود خانه است و تنقلات شما میوه های جنگلی هستند.

سفر شما درخانه شروع می شود.از آنجا که شما وسایل خود را انتخاب می کنید،یکی از مراحل اساسی این سفر،انتخاب وسایل است.انتخاب این وسایل بستگی به،جنسیت،نیاز های شخصی و …..دارد.

۱.اولین و مهمترین توصیه سبک بودن کوله سفر شما است. پر واضح است، هرچه سبک تر سفر کنید، انرژی کمتری در حمل و نقل مصرف خواهید کرد. سبک سفر کردن باعث می شود، بتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. سوم اینکه، بار کردن و همراه داشتن وسایل کمتر و غیر ضروری حس خود کم بینی و ضعف اقتصادی جامعه میزبان را کمتر تحریک می کند.

۲. لباسهای ساده، بدون زرق و برق، زود خشک شو، آستین بلند و به رنگهای متداول در طبیعت که باعث توجه بیش از حد مردم محلی نشود به تن کنید. به گونه ای لباس نپوشید که مردم محلی را به سمت خود جذب کرده تا باعث دردسر خود شوید.

۳. لباس هایتان را مناسب فصلی که در آن سفر می کنید، انتخاب کنید. جوراب اضافی همیشه همراه خود داشته باشید. با این وجود، لباس زیاد با خود حمل نکنید.

۴.با گذاشتن فضای خالی در کوله تان و خرید از مردم محلی در هنگام برگشت به اقتصاد محلی کمک و آنها را حمایت کنید.

۵.نکته بسیار مهم دیگر این است که مطالعات خود را درباره هدف و مقصد، قبل از شروع سفر، کامل کنید. به جای برداشتن کتابهای سنگین راهنمای سفر، یادداشتهای خود را بردارید. دقت کنید که از خرید کتابهای قدیمی راهنمای سفر خودداری کنید. در غیر این صورت با مشکلات زیادی در مقصد، روبرو خواهید شد.

۶. برای یاد گرفتن عبارات کاربردی مردم محلی چون؛ سلام، خداحاف۱ تشکر، خداحافظی و.. از کتابهای مرتبط در این خصوص استفاده کنید.

۷.از روکش و ملحفه سبک استفاده کنید. یک کیسه پارچه ی برای جدا کردن لباسهای تمیزو کثیف خود در کوله بگذارید.

۸.در صورت نیاز و ضرورت استفاده از الکتریسیته در مقصد، تلاش کنید حداقل بهره برداری را داشته باشید.

۹. حتما، مواد دفع کننده حشرات، ضد آفتاب تهیه شده از مواد طبیعی، کیف کمکهای اولیه، عینک آفتابی، لیوان، چاقوی جیبی چند کاره که معمولا به همراه قاشق و چنگال است، مسواک، چراغ قوه، کلاه آفتابی، و ژل ضدعفونی کننده برای استفاده بعد از دستشویی همراه داشته باشید.20 نکته برای طبیعت گردی

۱۰.در صورت عدم وجود آب تصفیه شده بخصوص در مناطقی که مالاریا شایع است، یک کتری برقی کوچک همراه داشته باشید.(البته هر آبی را مصرف نکنید و به اعلائم هشدار دهنده توجه کنید)

۱۱.به جای برداشتن دستگاه های صوتی پخش کننده و استفاده از هدفون به صداهای دلنشین طبیعتی که از آن دیدن می کنید، گوش کنید و تلاش کنید با مردم محلی حرف بزنید.

۲۰ نکته برای طبیعت گردی

۱۲.چنانچه آشنایانی در مقصد دارید و یا قرار است راهنمای محلی استخدام کنید، بهتر است برای آنها عکس و یا هدیه کوچکی از محل زندگی خود ببرید.

۱۳. همیشه یک مداد و دفتر یادداشت کوچک به جای لپ تاپ و…همراه داشته باشید.

۱۴.یک ساعت ارزان و زنگ دار به همراه داشته باشید تا به موقع بیدار شده و سر قرارهای خود حاضر شوید.

۱۵.فتوکپی از مدارک سفر خود به همراه داشته باشید تا در صورت مفقود شدن اصل آنها این مدارک بتوانند به شما کمک کنند.

۱۶.باتری های قابل شارژ در صورت داشتن وسایل الکتریکی همراه داشته باشید. توجه کنید که فضای کافی برای برگرداندن زباله های خود به خصوص پلاستیک ها و باتری ها داشته باشید، زیرا مناطق اکوتوریستی معمولا جایی برای بازیافت این مواد ندارند.

۱۷. از صنایع دستی محلی که بازدید می کنید، برای دوستان خود هدیه تهیه کنید تا هم از اقتصاد محلی حمایت کرده و هم خاطره سفر را از یاد نبرید.

۱۸. بهتر است کوله خود را خودتان حمل کنید و استفاده از مردم محلی برای این کار پسندیده نیست. در خصوص جنس کوله یا کیف سفرآورده است که در صورتی که کوله مناسب سفر ندارید و یا کوله های قدیمی شما دیگر قابل استفاده نیستند، به دنبال کوله و کیف های باشید که قسمت عمده مواد تشکیل دهنده آنها قابل بازیافت باشند.

۱۹.معمولا مواد تشکیل دهنده کوله ها به طور کامل روی برچسب آنها درج نمی شود. با این وجود، پرسش درباره این خصوصیت کوله، فروشنده را به این فکر وا می دارد که درآینده از تولید کنندگان کوله و کیف اطلاعات کامل تری درباره میزان بازیافتی بودن مواد تشکیل دهنده کیف یا کوله بگیرد و این نیاز بازار را به گوش آنها برساند.

۲۰.جستجو در اینترنت می تواند به شما در پیدا کردن کوله و کیف های قابل بازیافت کمک کند. شاید فروشندگان این نوع کوله و کیف ها معمولا اطلاعات کاملی در این باره ندارند. توجه داشته باشید که در صورت داشتن کوله لزومی به خرید کوله جدید نیست زیرا مصرف هر وسیله اضافه یعنی استفاده بیشتر از منابع زمین و مصرف گرایی در تضاد و تقابل با حفظ محیط زیست است.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...