۲۰ توصیه برای سفرهای کاری

20 توصیه برای سفر هی کاری

۲۰ توصیه برای سفرهای کاری را جمع آوری کردیم تا دیگر نیاز به منابع دیگر نداشته باشید،این ۲۰ توصیه برای سفرهای کاری،حتما در سفر های کاری به کارتان می آید.

قاعدتا در سفر های معمولی،لباس،حوله،مدارک شناسایی و مسواک از جمله چیز های اجباری برای سفر هستند،اما با این وسایل نمیتوان به سفر های کاری رفت.همان گونه که برای کوهنوردی لباس و کفش مناسب و یک کوله پر از وسایل مورد نیاز به همراه داریم،برای سفر کاری نیز به وسایل مهم و مخصوص نیاز داریم.با ما همراه شوید….

قبل از شروع سفر

۱-ابتدا تمام امور و کار های خود را مرتب کنید.شخصی مورد اعتماد را از امور مالی خود با خبر سازید.از اقامت قطعی هتل مطمئن شوید،تمام مدارک خود را جمع آوری کنید و در چمدان جای دهید.در ضمن بعضی از اموری که خودتان صلاح میدانید را به کسی بسپارید تا بعد از سفر با کوهی از کار ها مواجه نشوید.

۲-مطمئناً خانواده شما از موفقیت شما خوشحال می شوند،اما در همین حال دوست دارند شما کنارشان باشید.پس قبل از سفر برای آنها وقت بگذارید،به خصوص اگر بچه دارید بیشتر به آن توجه کنید.

۳-نسبت به تعطیلات کاری مقصد آگاهی داشته باشید. این اطلاعات را می توانید از افرادی که با آن ها در کشور مقصد کار می کنید، بگیرید.

۴- نیازی نیست که از همه مدارک خود کپی بگیرید و کیف خود را سنگین کنید.اصل مدارک خود را که داشته باشید،بالاخره همه جا دستگاه کپی هست،اما برای احتیاط عکسشان رو روی مموری دخیره کنید.

۵-پکیج ابزار هایی را که بهتر است در سفر همراهتان باشد مانند هارد دیسک یا فلش مموری،شارژر،باتری اضافه ویا وسایل دیگر را همراه خود داشته باشید.

وقت بسیار زیادی در فرودگاه ها صرف منتظر شدن جهت دریافت چمدان از قسمت بار می شود. بنابراین اگر سفر کاری زیاد می روید در صورت امکان از ساک های چرخ دار (TROLLEY) با سایز مناسب جهت بردن با خود به داخل هواپیما استفاده کنید. استاندارد سایز این ساک ها معمولاً در وبسایت ها و دفاتر شرکت هواپیمائی شرح داده شده است.

۶-سعی کنید پروازهای مستقیم را انتخاب کنید؛ چون معطل شدن توی فرودگاه بعضی وقت ها سخت تر و خسته کننده تر از پرواز طولانی مدت است. به هر حال که باید این راه را بروید، این طوری با پرواز مستقیم پول کم تری هم می پردازید.

۷- ۸- وقتی به قصد کار سفر می کنید، استرس بیشتری دارید. قرار نیست بروید چند روزی را خوش بگذرانید و برگردید، ممکن است تمام حرفه و شغل تان به این سفر وابسته باشد. سعی کنید با تمرکز ذهنی و مرتب نگه داشتن همه چیز، مراقب اعصاب تان باشید. هر چه استرس تان کم تر باشد، راحت تر می توانید اوضاع را کنترل کنید و اتفاقات را آن طور که می خواهید پیش ببرید.

۹- از اختلاف زمانی خودتان با کشور مقصد آگاهی داشته باشید. سعی کنید یکی دو روز قبل از سفر، خواب تان را با ساعت مقصد مرتب کنید که خیلی با مشکل کم خوابی و خستگی مواجه نشوید. از توی هواپیما ساعت تان را به وقت محلی مقصد تنظیم کنید، هر چه زودتر به شرایط محلی مقصد عادت کنید، سفر راحت تری خواهید داشت.

۱۰- به غیر از ابزار الکترونیکی، توی کیف تان دستمال کاغذی و چسب زخم حتماً بگذارید. اگر چه وقتی سفر کاری می روید، زیاد جنب و جوش ندارید و احتمال این که آسیب ببینید تقریباً صفر در صد است ولی به هر حال گاهی کاغذ هم دست را می خراشد!

20

بعد از رسیدن مقصد

۱۱- بهتر است ساعت پروازی را انتخاب کنید که مطمئن باشید شب به مقصد نمی رسید. در روشنی روز، امکان بیشتری برای دیدن خیابان ها و پیداکردن آدرس دارید. گاهی وقت ها تاکسی هم در شب سخت تر پیدا می کنید. به هیچ وجه سوار ماشین هایی که آرم Taxi ندارند، نشوید. شاید هزینه ی کم تری پرداخت کنید ولی احتمال این که مورد سرقت قرار بگیرید یا هر اتفاق ناگوار دیگری، کم نیست.

۱۲- اگر از وضع خیابان ها و ترافیک آن شهر اطلاع زیادی ندارید، سعی کنید نزدیک به جاهایی که کار دارید و قرار است بیشتر رفت و آمد کنید، هتل بگیرید. علاوه بر این که در هزینه ی حمل و نقل تان صرفه جویی کرده اید، استرس دیر رسیدن به قرارهایتان را هم نخواهید داشت.

۱۳- اگر سفر کاری زیاد می روید، بهتر است عادت بیدار شدن با ساعت زنگ دار اتاق خوابتان را فراموش کنید. خودتان را با زنگ ساعت موبایلتان برای بیدارشدن یا هشدار زمان های خاص وفق دهید.

۱۴- شما قرار است با مردم این کشور کار کنید و داد و ستد داشته باشید، پس باید بیشتر مواظب رعایت قوانین و احترام به شخصیت های مهم سرزمین میزبان تان باشید.

۱۵- ممکن است به خاطر اختلاف زمان و یا فشار زیاد کارهایتان، نتوانید در وقت معینی غذا بخورید؛ بد نیست یکی دو تا شکلات همراهتان باشد. شکلات هم استرس شما را کاهش می دهد و هم می تواند کمی بیشتر جلوی گرسنه شدنتان را بگیرد.

۱۶- اگر رژیم غذایی خاصی دارید، حتماً به انتخاب غذاهایی که می خورید دقت کنید. میوه و سبزیجات را فراموش نکنید. ورزش کردن کمک می کند بدن شما خیلی راحت با شرایط آب وهوایی و زمان های استراحت متفاوت کنار بیاید؛ با ورزش و غذای مناسب مراقب سلامتی خود باشید. این همه راه را برای انجام کارهای مهم آمده اید و بدترین چیز این است که توی این موقعیت مریض شوید.

۱۷- وقتی سفر کاری می روید، تمام روز را به احتمال زیاد گرفتارید و برای این که کمی هم خوش بگذرانید ممکن است تفریحات شبانه را انتخاب کنید. بهتر است مراقب خواب و سلامت تان باشید؛

۱۸- با افرادی که کار می کنید، رابطه ی جدی و حرفه ای برقرار کنید؛ برای اعتبار شغلی شما مناسب نیست که از آن ها سوال کنید کجا بهتر است غذا بخورید یا کجاها بیشتر بهتان خوش می گذرد؛ برای جواب این طور سوالات قسمت اطلاعات هتل هم می تواند جواب های خوبی به شما بدهد.

۱۹- احتمالاً زمان زیادی نداشتید که توی بازارها بچرخید و سوغاتی بخرید. این جور مواقع بد نیست سری به فروشگاه های دور و بر هتل یا داخل فرودگاه بزنید. شاید گزینه های زیادی برای انتخاب نداشته باشید ولی بهتر از این است که با دست خالی برگردید؛ سعی کنید نبودنتان را یک جوری جبران کنید.

۲۰- وقتی برمی گردید احتمالاً باز هم با مشکل اختلاف زمان و خستگی راه مواجه هستید، کمی به خودتان زمان بدهید و بعد با انرژی بیشتر و ذهن منظم تر به حساب کارها برسید.

 


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...