مجموعه بزرگ تجاری تفریحی لاله پارک تبریز

لاله پارک، یک مجتمع تجاری، تفریحی، اقامتی در تبریز و در ضلع جنوب شرقی میدان فهمیده واقع در بزرگراه پاسداران است. این مجموعه از دو بخش تجاری و هتل پنج ستاره تشکیل شده است که مجتمع تجاری آن به بهره برداری رسیده و هتل پنج ستاره نیز در حال احداث است.


پیشینه

تاریخچه احداث این مجموعه به نشست کلانشهرهای کشورهای اسلامی در استانبول در سال ۱۳۸۵ برمی گردد؛ که هیئتی متشکل از اعضای شورای شهر و شهردار تبریز در این جلسه حضور یافتند. در بازدید از پروژه های بزرگ شهر استانبول که به دعوت شهردار این شهر صورت گرفت، هیئت اعزامی از تبریز با دو نفر از سرمایه گذاران تبریزی که در پروژه های استابول مشارکت داشتند. آشنا شده و در دیدار بعدی در سفارت ایران در ترکیه از آن ها برای بازدید و سرمایه گذاری در تبریز دعوت به عمل آمد. در سال ۸۶ مکاتبات رسمی با این سرمایه گذاران صورت گرفت و یکی از سرمایه گذاران قرارداد خود را با شهرداری تبریز برای ساخت این مجموعه منعقد کرد.
مجموعه لاله پارک با سرمایه گذاری «علی پولاد» که اصالتاً اهل تبریز است، احداث شده است. وی در این پروژه ۸۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.


ویژگی ها و امکانات

مجتمع تجاری لاله پارک در کنار هتل ۵ ستاره واقع در بزرگراه پاسداران. پروژه لاله پارک در زمینی به مساحت ۲۶٬۵۰۰ متر مربع و زیربنای ۹۱٬۵۵۰ متر مربع در منطقه ۵ شهرداری تبریز واقع شده است. این پروژه در قالب مرکز تجاری، تفریحی و هتل ۵ ستاره بین المللی ساخته شده است. از حیث ابعاد و همچنین کاربری های پیش بینی شده در آن و به دلیل موقعیت جغرافیایی و دسترسی به شبکه بزرگراهی، از جمله طرح های بزرگ و ممتاز تجاری، تفریحی شهر تبریز محسوب می شود. از کل مساحت مجموعه، ۲۱ هزار متر مربع فضای تجاری، ۲۵ هزار متر مربع هتل و مابقی نیز پارکینگ و دیگر فضاهای عمومی را شامل می شود.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...