مان؛ حضور قلدرهای آلمانی بازار ایران

مان در لیست بهترین و بزرگترین صنایع خودروسازی سنگین آلمان قرار دارد. درحال حاضراین کمپانی بزرگ ۵۱۳۰۰ نفر نیرو و از درآمد سالیانه ۱۵ میلیارد دلار برخوردار است. این کمپانی شعبات بسیاری در داخل و خارج از کشور آلمان دارد و از افراد بسیار مهم و کلیدی این کمپانی بزرگ Georg-Patcha Reyhofen می باشد.


تاریخچه

شرکت خودروسازی مان سه آلمان که از حروف اختصاری Ausenburg-Nurenburg به دست می آید در شهر مونیخ آلمان به عنوان شرکت مادر و اصلی واقع شده است. اکنون این کمپانی به خاطر تعداد شعبات متعدد در ۱۲۰ کشور دینا و محصولات و خدمات متفاوت با نام MAN AG شناخته شده است. این کمپانی بزرگ در سال ۱۷۵۸ و توسط فردی به نام ST.Antony شروع به فعالیت کرده است. آنتونی کارگاه ریخته گری کوچکی در شهر uberhausen آلمان داشته که پس از چندین سال تلاش در سال ۱۸۰۸ از کارگاه کوچک به سه کارگاه در سه ایالت آلمان تبدیل می شود و هر سه تحت تسلط یک کمپانی اداره می شوند.

شرکت مان تا دسامبر ۲۰۱۲ در لیست ۳۰ تا از بهترین صنایع خودروهای سنگین آلمان شناخته شده است و در گروه تابعه فولکس واگن قرار دارد. دیگر شرکا این خودروسازی در کشورهای هند، لهستان، ترکیه و ایالت متحده می باشند. محصولات کمپانی بزرگ مان در تولید اتوبوس، کامیون، موتور دیزل و موتورهای توربینی و خدمات صنعتی فعالیت به سزایی دارد.


محصولات مان در ایران

استفاده از محصولات این شرکت که شامل مجموعه ایی از اتوبوس های شهری و برون شهری است مجدداً از نو در ایران آغاز شده است. خصوصاً که سیستم اتوبوس های جدید بسیار مجهز و مدرن و سازگار معیارهای حفاظت از محیط زیست می باشد. ورود جدید شرکت مان به بازار کشور اجازه نوسازی مورد نیاز در صنعت خودروهای تجاری که ستون فقرات حمل و نقل باری را تشکیل می دهد محقق می نماید.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...