آبشار کبوترخوان تهران

آبشار کبوترخوان شمیران-دارآباد در استان تهران واقع است. رودخانه دارآباد، شرقی ترین رودی است که از رشته کوه توچال وارد تهران می شود. این دره که از لحاظ ساختار طبیعی از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است، در منتهی الیه شمال شرق تهران قرار دارد و در واقع آخرین دره مشرف به تهران از سمت شمال شرق به حساب می آید. همچنین در مقایسه با سایر دره های مشرف به تهران مانند سنگون، درکه و دربند از مزایای کوهنوردی بیشتری برخوردار است. این رودخانه از داخل روستای دارآباد عبور کرده و پس از بزرگراه ازگل در جنوب آن در کنار بزرگراه دارآباد (امام علی) به صورت سرپوشیده جریان می یابد.


مسیر پیادره روی

دره دارآباد در روزهای پنجشنبه بیشتر مورد مراجعه عموم قرار می گیرد و روزهای جمعه نیز استفاده کنندگان از این دره بیشتر جوانان هستند. مسیر کوهنوردی این روددره سال گذشته توسط شهرداری تهران بازسازی و مبلمان مناسبی در این مسیر نصب شد. در این مسیر شما می توانید از آبشار غلاک، آبشار چال پونه، آبشار چال مگس، آبشار کبوترخوان و آبشار دم اسبی و چشمه های درازلش، آب حیات و چهون و… و باغچه خلیل هم دیدن کنید.

در ادامه مسیر کوهنوردی دارآباد و پس از گذشتن از آبشار غلاک و کمی بالاتر از محل اردوها، آبشار کبوترخوان بر فراز تخته سنگی بزرگ، شکوه و زیبایی طبیعت را به رخ می کشد. این آبشار به ارتفاع تقریبی ۱۵ متر برای مسافران و کوهنوردان جلوه جالبی دارد. در بالای این آبشار و در ادامه دره به آبشارهای کوچک و بزرگ و چشمه های زیبای دیگری نیز برمی خورید که هنوز اسمی ندارند! در اواسط فصل بهار می توان در این دره زیبا و آرام آثار برف و یخ را نیز تماشا کرد.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...