آبشار فیض آباد راور

آبشار فیض آباد در استان کرمان واقع است. این آبشار با فاصله ۴۵ کیلومتر در شمال غرب شهر راور، در بخش بالایی روستای فیض آباد قراردارد و حدود ۲ کیلومتر از فیض آباد علیا بالاتر است. آبشار فیض آباد به صورت خروشان از شیب دیواره سرازیر می گردد و به دلیل قرار گرفتن تخته سنگ ها در مسیر حرکت آب و پرتاب سریع آب، صدای خروش زیبایی را در فضا می پراکند. ارتفاع آبشار فیض آباد کمتر از ۵ متر است؛ اما جریان آب آن، فیض آباد را به یکی از زیباترین مناطق روستایی شمال استان تبدیل نموده است.


روستای فیض آباد

روستای فیض آباد که حدود ۵ قرن قدمت دارد، با موقعیت طبیعی دره ای و ارتفاع متوسط ۲۱۶۰ متر در ۴۵ کیلومتری شمال غرب شهر راور قرار گرفته است. کوه گود چنار با ارتفاع ۲۴۶۳ متر در جنوب و جنوب غرب، کوه در آب با ارتفاع ۳۰۴۰ متر در ۲ کیلومتری جنوب و جنوب شرق این آبادی واقع است. هم چنین دره فیض آباد با جهت کلی جنوب و غرب به شمال شرق شکل گرفته که روستا در داخل این دره قرار دارد. کارگری در معدن، زراعت و باغداری از مشاغل عمده آبادی و هم چنین و قالی بافی (۵۰ دستگاه) از صنایع دستی محسوب می گردد.

محصولات عمده باغی شامل زردآلو، گیلاس، آلبالو، هلو و گردوو هم چنین محصولات عمده زراعی شامل غلات (گندم و جو) و نباتات علوفه ای (یونجه) می باشد. زیارت گاهی به نام فاطمه بنت جواد (امامزاده، بی بی فاطمه) از آثار فرهنگی و تاریخی محسوب می شود. دسترسی به این روستا از طریق جاده ارتباطی راور به کوبنان، روستای طرز و سپس جاده فرعی فیض آباد امکان پذیر است.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...