آبشار شورشورنه نمین

آبشار شورشورنه نمین در استان اردبیل واقع است. در مسیر جاده زیبای آستارا به اردبیل و بعد از عبور از گردنه باصفای حیران، در ۱۰ کیلومتری شمال شهرستان نمین، منطقه ای بسیار زیبا واقع شده که به عنبران محله معروف است و به دو قسمت سفلی و علیا تقسیم بندی می شود. آبشار شورشورنه در عنبران علیا و در بالای این منطقه واقع شده است و زیبایی فوق العاده ای دارد.

آب این آبشار از صخره ای بلند سرازیر می شود و مابین صخره و آب آبشار نیز غاری است که می توان در آن استراحت کرد. زیبایی و شکوه این آبشار شما را به شگفتی وا می دارد. منطقه ایران رود (آینه رود) منطقه ای سرسبز با کوه های بلند و درختان پربار میوه است که در نوار مرزی ایران و آذربایجان واقع شده از دیگر جاذبه های طبیعی این منطقه می توان از گسنپیمی (در مسیر آبشار)، پامرگ، مردسقی و چشمه نیاز(نیاز حوتی) نیز نام برد که آبی بسیار گوارا دارد.


آب های معدنی استان اردبیل

از آب های معدنی که اغلب مزین به زیبایی های بی نظیر طبیعی می باشند عبارت اند از: سردابه، قطورسویی، دودو، ایلاندو (که بر اثر زلزله ویران شده است)، مشه سویی، شابیل، قینرجه، ویلادره، خلخال سویی و… همچنین آبشارها و عوارض طبیعی دیدنی مانند آبشار شورشورنه عنبران، آبشار نره گر در روستای اسبوی خلخال، آبشار سردابه، دریاچه واقع در قله سلطان سبلان، روستای زیبای نمهیل و سواحل رود قزل اوزن، جاده فوق العاده زیبای خلخال به اسالم، مراتع وسیع دامنه سبلان و…


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...