آبشار شورباریک هفتکل

آبشار شورباریک در شهرستان هفتکل استان خوزستان واقع است. بومیان منطقه این آبشار را به ملار آهنی می شناسند. این آبشار همیشه جاری است و تابع فصل خاصی نیست. این آبشار در ۱ کیلومتری غرب روستایی به همین نام واقع شده است. شورباریک نام روستایی در ۵ کیلومتری شهرستان هفتکل در استان خوزستان است.

آبشار شورباریک این روستا با آبی شور، در کنار چشمه های آب شیرین قرار گرفته است. ملارانی (ملار آهنی) مهمترین جاذبه ی گردشگری روستای شورباریک است که میتوان گفت در منطقه مکوند نشین مسیر بین هفتکل و مسجد سلیمان بی نظیر است. اهالی روستای شورباریک در طول سال به کرات از این محل برای آب تنی و شنا استفاده می کنند.


ویژگی های آبشار شورباریک

آبشار شورباریک حوضچه نسبتا بزرگی ایجاد کرده و از ارتفاع ۴ متری به پایین میریزد. ارتفاع آبشار از سطح دریا ۳۸۱ متر است. ارتفاعات این منطقه غنی از گچ و آهک است و جدای از نفت خیز بودن، از این حیث در سطح استان معروف است. وجود پوشش گیاهی از جنس درختان نخل و نی به همراه آبگیری زیبا در کنار آبشار مناظر زیبایی ایجاد کرده است. دسترسی به این آبشار از طریق جاده هفتکل به باغ ملک، جاده مسجد سلیمان، پس از امامزاده شهسوار، روستای سورباریک امکانپذیر است.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...