آبشار شورآب مازندران

آبشار شورآب پل سفید در استان مازندران واقع است. این آبشار زیبا درست در کنار جاده ی فیروزکوه-قائمشهر قرار دارد. وقتی از فیروزکوه به سوی قائمشهر پیش می روید درست قبل از گدوک می توانید آن را ببینید. این ابشار در آنسوی دره و پایین دست روستای شورآب و درست در کنار ریل راه آهن قرار گرفته است. روستا و دریاچه شور مست در ناحیه جنوبی استان مازندران و در جنوب غربی شهرستان سوادکوه و در شهر پل سفید قرار دارد. آب این چشمه و آبشار به خاطر گذر از لایه های گوگردی زیر زمین قابل استفاده نبوده و به همین دلیل شوراب نام دارد.

به دلیل وجود املاح فراوان، مجرا و محل ریزش این آبشار به شکل بسیار زیبایی به رنگ قرمز در آمده است. بنابر گفته سالخوردان در زمان جنگ جهانی دوم، روس ها از این آب و گل ولای آن برای مصارف پزشکی بهره برداری می کردند.


راه آهن

ارتفاعات گدوک در جاده فیروزکوه که بر سر راه خط آهن شمال (قسمت شمال البرز) واقع شده و بیشتر زیبایی های این خط آهن در این ناحیه واقع شده از جمله بزرگترین تونل معروف به تونل گدوک به طول ۲۸۸۷ متر -خط معروف ۳ خط طلا- بیشترین ارتفاع این خط آهن از سطح دریا در این منطقه به ارتفاع ۲۱۰۹ متر و همچنین پل معروف ورسک که نزدیک این منطقه است.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...