آبشار شهنیز مارگون

آبشار شهنیز در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. این آبشار در حاشیه منطقه چشمه گلی شهنیز واقع است. چشمه گلی شهنیز، روستایی از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد است. منطقه شهنیز یکی از مناطق گردشگری و بسیار زیبای استان کهگیلویه وبویراحمد است که دارای چشم اندازهای بدیع و بکر از طبیعت ایران است. ارتفاع این آبشار در حدود ۱۸ متر است. از ویژگی های این آبشار زیبا، پرآب بودن در تمام فصول سال است و اگر خوش شانس باشید، پرندگان زیبای طبیعت دنا را هم در مسیر و خود آبشار نظاره گر خواهید بود. دسترسی به این آبشار از طریق جاده ارتباطی شهرستان مارگون به روستای چشمه گلی امکان پذیر است.


جاذبه های منطقه شهنیز

طبیعت بکر، دیدنی و مثال زدنی این بخش هنوز نا شناخته مانده و به طور مطلوب به مردم سایر شهرها و استان های کشور معرفی نشده است. این بخش به دلیل برخورداری از جاذبه های گردشگری، طبیعی، اماکن مذهبی و تفریحی متعدد در صورت چاره اندیشی توسط مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب های مهم گردشگری کشور به شمار می رود. بخش مارگون به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع و دارا بودن شگفتی ها و زیبایی های طبیعی از جمله جنگل های وسیع، آبشارها (همچون مثال آبشار شهنیز) و چشمه سارهای جوشان، دره های سرسبز و اماکن مذهبی در جلوی چشم هر بیننده ای جلوگری می کند و چشم دل می رباید.

در دامنه و کوه های بخش و شهر مارگون گیاهان خوراکی و دارویی از جمله قارچ، بن سرخ (لیزک)، تره، کرفس، گل گاوزبان، بو مادران (برنجاس)، آویشن (اوریشم)، لاله واژگون، پونه، به وفور یافت می شود که روح هر بیننده ای را نوازش می دهد. اماکن مذهبی متعددی از جمله بقاع متبرکه امامزاده بی بی رقیه خاتون(س)، بی بی زبیده خاتون (س) معروف به بی بی خاتونین، امامزاده شیخ صدوق (ع ) و امامزاده شاهزاده غالب (ع) در این بخش وجود دارد. آبشار بهرام بیگی، چشمه ها و آبشار شهنیز، چشمه های آبسردان، آبشار تنگریس، برم مور زرد زیلایی از جمله جاذبه های طبیعی مستعد برای سرمایه گذاری در بخش صنعت گردشگری در بخش مارگون محسوب می شود.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...