آبشار سمیرم

آبشار سمیرم، آبنمای طبیعی چشم نوازی است که در ۵ کیلومتری شرق سمیرم واقع در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار گرفته است. آب و هوای اینجا در بهار و تابستان مطبوع و روح نواز است و گردشگران زیادی را جذب خود می کند اما در زمستان هم به ویژه اگر هوا خیلی سرد نباشد و برف زیادی زمین را نپوشانده باشد، مشتاقان طبیعت به تماشای آبشار می شتابند.


ویژگی آبشار سمیرم

با عبور از سمیرم به سمت شرق به آبشار سمیرم می رسیم. آبشار سمیرم گاهی، البته بندرت، ارتفاعی بیش از ۷۰ متر پیدا می کند. آب آبشار از چشمه ساران ارتفاعات بالادست آن سرچشمه می گیرد و از بالای تخته سنگ صخره ای صاف و عظیم به بیرون می جهد. پای آبشار فضای سبز وسیعی احداث شده که هماهنگی چشمگیری با کوه و آبشار و گیاهان و گل های طبیعی کوه دارد. اواخر بهار و سراسر تابستان شاید جایی برای نشستن روی نیمکت های فضای سبز آبشار پیدا نکنید و صدای آبشار در سر و صدای مردم، صلابت زمستانی اش را نداشته باشد؛ اما در زمستان شمایید و طبیعت شگفت انگیز پیش رویتان و شاید هم چند نفری مثل خودتان آنجا باشند. می گویند آبشار سمیرم، عروس زیبای سلسله کوه های زاگرس است.

زاگرس زیبایی های خیره کننده ای دارد. شاید یکی از جالب ترین آن ها همین آبشار باشد. این آبشار که آبش در دره نادر جریان می یابد، در گذشته ۷۵ متر ارتفاع داشته؛ اما بر اثر فرسایش در سال های متمادی به ۳۵ متر کاهش یافته و تنها در سال های پرآبی دوباره ارتفاع می گیرد. سالیان طولانی که شاید هزاران سال باشد، سبب شده تا نرمی آب، خراش و شکافی بر سینه کوه ایجاد کند و آب از این شکاف بیرون می جهد. همسایگی آبشار و کوه با درختان و همنوایی آن ها با پرندگان، درختان و جانوران در محل، چشم اندازی رویایی پدید آورده که تنها باید به آنجا رفت و این همه زیبایی را به چشم بصیرت و حیرت دید و این کلام را بر زبان آورد: خدایا تو را شکر که سرزمینی زیبا به ما عطا فرمودی. شکرگزار نعمت های بی پایانت هستیم.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...