آبشار سرکانه خرم آباد

آبشار سرکانه در سپیددشت از توابع شهرستان خرم آباد استان لرستان واقع شده است. آبشار سرکانه در واقع از مجموعه ای از آبشارها تشکیل شده است. بلندترین آبشار آن دارای ۱۵ متر ارتفاع و عرض تاج ۱۷ متر است. در فصل بهار و ابتدای تابستان در اطراف آبشار سرکانه و دامنه ارتفاعات منطقه گل‌های فراوان و زیبا به همراه پوشش گیاهی و جنگل انبوه درختان بلوط، زیبایی خاصی به منطقه می‌دهد و چشم‌انداز زیبایی را در برابر چشم بینندگان قرار می‌دهد. دسترسی به این منطقه از طریق جاده خرم آباد به بروجرد، کیلومتر ۱۵ و سپس جاده خرم آباد به سپید دشت امکانپذیر است.


زیبایی های آبشار

آبشار سرکانه از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری دیدنی استان لرستان محسوب شود. فاصله این آبشار ها تا بخش پاپی حدود یک ساعت پیاده روی است. این آبشارها در گویش محلی به “تاف هفت چشمه” نیز معروف است. همچنین پوشش جنگلی اطراف آبشارها را درختان بلوط، زالزالک و مو در بر گرفته است. آبشار افرینه نیز در کنار روستایی به همین نام در مسیر جاده بین المللی خرم آباد به اندیمشک قرار دارد و آین آبشار زیبا در فصل بهار و تابستان علاقه مندان و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. ٰارتفاع متوسط این آبشارهای سه‌گانه ۱۵ متر است.


آب و هوا

منطقه گریت دارای زمستانهای برفی و سرد و بهار و تابستان خنک، معتدل و بسیار سرسبز و چشم‌نواز می‌باشد. مالکیت اراضی منطقه در اختیار منابع طبیعی و بخشی نیز در اختیار روستاییان ساکن منطقه‌است. این آبشارها در مسیر عبور رودخانه ترس گریت به طرف رودخانه سزار بر اثر عبور از ناهمواریهای منطقه و مسیر عبور رودخانه ترس بوجود آمده‌است.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...