آبشار دره حیدر

آبشار دره حیدر کن و سولقان در استان تهران واقع است. این آبشار زیبا در شمال روستای رندان (رندان به معنی کسی که روایت می داند) در منطقه سولقان واقع شده است. روستای رندان روستایی است در دامنه کوه، با جمعیت کم که بیشتر به دامداری و باغداری اشتغال دارند. روستای رندان روستایی است در دامنه کوه و در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال غرب تهران. این روستا با اینکه فاصله کمی با تهران دارد هنوز بکر و دست نخورده باقی مانده است. ارتفاع روستای رندان از سطح دریا ۲۰۲۰ متر می باشد. روستا با باغ هایی پر از درختان سیب، هلو، گیلاس، آلبالو و گردو احاطه شده است.

گرچه چند سالی است در سایت های اینترنتی، آگهی هایی منتشر می شوند که نشان می دهند کسانی، زمین های روستا را به حراج گذاشته اند و به زودی پای ویلاسازها به آنجا باز می شود، این روستا هنوز به سرنوشت خیلی از روستاهای شمال کشور گرفتار نشده است، آنجا هنوز بافت سنتی اش را حفظ کرده و کوچه پس کوچه هایش از رفت و آمد غریبه های شهری شلوغ نشده اند.

آبشار رندان آبشاریست زیبا و پر آب به ارتفاع تقریبی ۴۰ متر که در ارتفاعات شمال شرق روستای رندان واقع است. برای رسیدن به این آبشار باید از داخل روستا در جهت شرق (دره سمت راست روستا) وارد مسیر دره شده و در خلاف جهت رودخانه به سمت بالا حرکت کنید. پس از حدود یک ساعت پیاده روی در مسیری کم شیب و نسبتا هموار به آبشار دره حیدر خواهید رسید. مسیر روستا تا آبشار یک راه باریک پاکوب مشخص و بدون فرعی بوده که بدون مشکل خاصی شما را تا آبشار هدایت می کند.


دسترسی به آبشار دره حیدر

برای سفر به آبشار دره حیدر از تهران، باید ابتدا به سمت امامزاده داوود برانید و سولقان را که رد کردید پس از طی فاصله کوتاهی، تابلویی کنار یکی از جاده های فرعی به چشم تان می خورد که شما را به سمت روستا هدایت می کند. این روستا بین امامزاده عقیل و روستای تالون واقع شده است و جهت رسیدن به آن به سمت امامزاده داود بعد از سولقان وارد دومین جاده سمت چپ می شویم که تابلویی هم در ابتدای جاده جلب توجه می کند که بر روی آن نوشته شده “تا رندان ۴ کیلومتر”.

در جاده امامزاده داود، پس از سولقان، فرعی اول با تابلوی روستای سنگان در کیلومتر ۱۲ مشخص بوده و پس از طی حدود ۶ کیلومتر دیگر به فرعی دوم با تابلوی روستای رندان در سمت چپ می رسید. از سر جاده تا روستای رندان ۵ تا ۶ کیلومتر جاده آسفالته باریک و پیچ در پیچ در پیش دارید.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...