آبشار اهواز

طولانی ترین و زیباترین آبشار مصنوعی خاورمیانه را می توانید در اهواز ببینید. مسوولان شهرداری به تازگی این آبشار مصنوعی را روی هفتمین پل اهواز که روی رودخانه کارون قرار دارد احداث کرده اند تا مردم از دیدن این آبشار و عبور از روی این پل لذت ببرند.

نصب فواره های آب بر کناره پل هفتم اهواز یک طرف و تلفیق فوران آب با نورهای رنگی که از آن منعکس می شود یک طرف دیگر.

بازی آب و نور باعث شده که مردم، پل هفتم اهواز را برای تفریح و گردش انتخاب کنند.

“طول قوس خارجی این آبشار ۲۰۰ متر است و قوس داخلی اش به ۱۵۰ متر می رسد. ما با استفاده از ۶ الکتروپمپ آب رودخانه را به بالای پل می کشیم. یعنی ارتفاعی در حدود ۱۸ متر و این آب از بالای پل به رودخانه می ریزد.”

به گفته ارسلان شهنی، مدیر عامل زیباسازی شهرداری اهواز، جنس لوله های به کار رفته در این پل از پلی اتیلن است و قابلیت شست وشو با اسید را دارد تا در زمانی که از رسوبات و املاح موجود در آب به دیواره های لوله بچسبد از این طریق بتوان آنها را جرم گیری کرد.

البته لوله هایی هم که در آب رودخانه کار گذاشته شده تا عمل مکش را انجام بدهند از جنس فولاد هستند و از مقاومت بیشتری برخوردار است.

لوله هایی که در کناره های پل کار گذاشته شده اند هم می توانند تا ارتفاع ۳۵ متر، آب را به داخل رودخانه پرتاب کنند؛

“زمانی که فواره های آب از اطراف پل به داخل رودخانه پرتاب می شوند یک نورپردازی بی نظیر که زیبایی این آبشار را دوچندان می کند با آن همراه می شود.» این اتفاق توسط ۷۵۰ عدد لامپ ال ای دی و ۸۰ نورافکن صورت می گیرد”

 


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...