آبشار آسیاب خرابه آذربایجان شرقى

آبشار آسیاب خرابه دارای آبشارهای کوچک و بزرگ بسیاری است که از بالای آسیاب به سمت پایین سرازیر می شوند. آب این آبشارها از چشمه های متعدد موجود در بالای آسیاب که از کوه کیامکی سرچشمه می گیرند، تأمین می گردند. آبشار آسیاب خرابه یکى از زیباترین و خوش آب وهوا ترین مناطق دیدنى آذربایجان شرقى است. همچنین دلیل نام گذاری این آبشار به علت وجود ویرانه هاى یک آسیاب آبى به آبشار آسیاب خرابه معروف است. صدها آبشار کوچک و بزرگ و صداى یکنواخت ریزش آب، چشم انداز بدیع و هواى خنک، از جاذبه هاى دلپذیر آن می باشد. ارتفاع آبشار اصلى آسیاب خرابه حدود ۱۰ متر و مساحت محوطه آن ۲۰۰ مترمربع است.


دسترسی آبشار آسیاب خرابه

براى رسیدن به این مکان بسیار زیبا و دل انگیز باید از جادهٔ مرند-جلفا به هادی شهر (علمدار-گرگر) رفت و همچنین با عبور از یک جاده خاکى در نوار مرزى ایران و جمهورى آذربایجان و گذشتن از یک جادهٔ فرعى به دره اى با صفا رسید که محل آسیاب خرابه می باشد. از تبریز تا جادهٔ فرعى جلفا به علمدار ۱۰۶ کیلومتر است و از علمدار تا آسیاب خرابه ۲۷ کیلومتر راه خاکى است. در سمت راست ته دره آبشارهاى فراوانى به وجود آمده اند که تمام سطح دیواره های آن ها پوشیده از خزه و گیاهان آبزى است.


موقعیت جغرافیایی

آبشار آسیاب خرابه یکى از زیباترین مناظر دیدنى آذربایجان شرقى است و در حدود ۲۷ کیلومترى هادى شهر و در نوار مرزى ایران و جمهورى آذربایجان در ۵ کیلومترى روستاى منجن آباد در حاشیه رود ارس قرار دارد.


نظر کاربران
29 نظرثبت شده است
 • فاطمه
  22 سپتامبر 2018
  ممنونننننن...
 • رضا فروتن
  22 سپتامبر 2018
  برای ارسال بار باید تشریف بیرید ترمینال...
 • فرشاد
  21 سپتامبر 2018
  ممنون...
 • nasim
  20 سپتامبر 2018
  یه بار دارم برای زاهدان میخوام بیان درب منزل ازم تحویل بگیرن و رسید بدن کجا باید تماس بگیرم ؟...